Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury  w Ujeździe

ŚWIETLICE W TERENIE

13 WRZEŚNIA 2023

Aktywność seniora to bardzo ważny punkt w życiu społeczeństwa, dlatego też świetlice w terenie działają w całej naszej gminie. Ostatnie zajęcia malowania porcelany pokazały, że pozyskanie nowych doświadczeń przynosi wiele satysfakcji.
A poniżej tylko kilka prac i umiejętności naszych seniorów z Gminy Ujazd. 🤗

 

DOŻYNKI GMINNE

9-10 WRZEŚNIA 2023

 

WYCIECZKA DLA SENIORÓW

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Działalności Kulturalnej w Ujeździe zorganizował wyjazd do Nysy, Mochowa i Głębinowa 🌞🙂 Wyjazd w części został dofinansowany przez Burmistrza Ujazdu 🙂 . Obok krótka fotorelacja.

CZAS ZAJĘĆ WAKACYJNYCH DOBIEGŁ KOŃCA...

W tym tygodniu dzieci uczestniczyły w warsztatach „Bezpieczne wakacje” prowadzonych przez Policję w  Strzelcach Op. oraz z zakresu oszczędzania pieniążków wśród dzieci prowadzonych przez Panią Violettę Rekus z Jaryszowa za co serdecznie dziękujemy! ❤️ Oprócz tego dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, na których odbył się pokaz mody, ruchowych oraz uczestniczyły w wycieczce do Bielska-Białej 🙂 Na zakończenie wakacyjnych zajęć odbył się piknik 🙂☀️☀️☀️
Dziękujemy Wszystkim za udział ❤️ i zapraszamy na kolejne wydarzenia 🙂🙂

 

MINĄŁ KOLEJNY TYDZIEŃ WAKACJI

ŚWIETLICE WIEJSKIE

Kolejna fotorelacja z zajęć wakacyjnych prowadzonych w Świetlicach Wiejskich 🙂☀️☀️

MINĄŁ KOLEJNY TYDZIEŃ WAKACJI

LIPIEC/SIERPIEŃ

W tym tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach muzyczno-ruchowych, plastycznych 🎨 i kulinarnych, na których przygotowywały przepyszne naleśniki 🫓🌮 . Oprócz tego odbył się piknik połączony z zabawami na świeżym powietrzu  i lodami🍦🍦.
Dodatkową atrakcją tego tygodnia była wycieczka do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze 🎡🎢

ŚWIETLICE W TERENIE

Lipiec

Za nami kolejne tygodnie spotkań 😊
FUSETKI 🧵 – przewodnie słowo w tym miesiącu czyli kwiat lawendy zamknięty w ozdobnym wrzecionie, sama nauka plecenia przyniosła wiele satysfakcji jak i rehabilitacji szczególnie dłoni. Jak na wakacje przystało była okazja skosztować potrawy z grilla przy wspólnej integracji świetlic w terenie 🤗🥰

WAKACJE NADAL TRWAJĄ...
OŚRODEK KULTURY UJAZD

Lipiec

W tym tygodniu oprócz stałych zajęć plastycznych, muzyczno-ruchowych oraz kulinarnych 🙂, nie zabrakło również dodatkowych atrakcji. 25 lipca dzieci obejrzały seans pt. „Zaczarowany Globus” w kopule audiowizualnej. Seans odbył się również w Świetlicy Wiejskiej w Zimnej Wódce oraz na Hali Sportowej w Jaryszowie. 💫🪐🌠
 26 lipca odbyły się warsztaty z zakresu segregowania śmieci, które poprowadziła Pani ze Związku Międzygminnego „Czysty Region”, za co serdecznie dziękujemy ❤️. W ramach warsztatów dzieci robiły pyszną lemoniadę 🧃🥤

WAKACJE
ŚWIETLICE WIEJSKIE

Lipiec

Obok krótka fotorelacja z zajęć wakacyjnych odbywających się w Świetlicach Wiejskich 🙂☀️

WAKACJE, WAKACJE...
OŚRODEK KULTURY UJAZD

Lipiec

Rozpoczynamy kolejny tydzień wakacji ☀️☀️☀️
Dzieci wykonywały prace plastyczne, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych 🙂.

Odbyły się również zajęcia kulinarne 🥧🥣🍎. Dzieci wspólnie robiły racuchy 🙂.

Oprócz tego odbyła się wycieczka do Ranczo Baranówka w Nowej Wsi Tworoskiej 🙂

WAKACJE W ŚWIETLICACH WIEJSKICH

Lipiec

Krótka fotorelacja jak bawią się dzieci w Świetlicach Wiejskich

WAKACJE, WAKACJE ☀️☀️
OŚRODEK KULTURY UJAZD

Lipiec

Dzieci uczestniczyły w zajęciach muzyczno-ruchowych oraz plastycznych.Tworzyły w grupach m.in. przepiękne makiety wybranego kontynentu, gdzie udowodniły, że wyobraźni i talentu plastycznego im nie brakuje.
Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji – 04 lipca odbyła się wycieczka do Energylandii w Zatorze. Dzieci przez 9 godzin korzystały z atrakcji parku rozrywki 🎡🎢.

Pierwszy tydzień zakończył się  warsztatami zoologicznymi 🐦🐌🐭. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat zwierzątek takich jak: świnka morska, chomik, myszka, królik i inne. Miały okazję nie tylko posłuchać informacji o zwierzętach, ale również je zobaczyć i pogłaskać 🙂

Bardzo dziękujemy Mikazoo Sklep Zoologiczny za przeprowadzenie warsztatów ❤️🙂
 
Zapraszamy do zapoznania się  z naszą wakacyjną ofertą ☀️☀️🙂
 
 

ŚWIETLICE W TERENIE

28 czerwca 2023

Hafty 🪡🧵 – tym zajmowali się na czerwcowych zajęciach uczestnicy Świetlic w Terenie. Każdy uczestnik mógł się nauczyć i spróbować swoich sił w hafcie czerpiąc wiedzę od pozostałych. Oprócz zajęć robótkowych nie zabrakło oczywiście rozmów, śmiechu, integracji i dobrej kawy ☕

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

27 czerwca 2023

We wtorek 27 czerwca Bibliotekę Publiczną odwiedziła grupa Słoneczników z
Publicznego Przedszkola w Ujeździe.

Dzieci wysłuchały opowiadania „Zagadka pierwsza, czyli gdzie są moje
skarpetki w delfiny”   z książki „Detektyw Pozytywka” Grzegorza
Kasdepke.

Nim przystąpiły do wysłuchania opowiadania dzieci musiały rozwiązać rebus,
aby dowiedzieć się, kto będzie głównym bohaterem opowiadania. Znakomicie
poradziły sobie z rozwiązaniem tajemnicy zaginionych skarpetek.

Kolejna część spotkania opierała się na zadaniach z wykorzystaniem metody
kodowania.

Dzieci rozwiązywały zadania zgodnie z otrzymana wcześniej instrukcją: grupowały
obrazki, przechodziły według wyznaczonej trasy,  odzwierciedlały ułożenie figur zgodnie z
otrzymanym wzorem.

 Spotkanie urozmaiciły gry i zabawy z
chustą animacyjną.

WYCIECZKA DO PARKU WODNEGO
W TARNOWSKICH GÓRACH

23 maja 2023

Polski Związek Emerytów i Rencistów – Koło Ujazd oraz Dom Kultury w Ujeździe zorganizowali wyjazd dla  seniorów. Najpierw była okazja na relaks w basenach, później wspólny obiadek a na koniec spacer w pięknym parku. Wyjazd dofinansowany z budżetu Gminy Ujazd.
❤🤗Fotorelacja obok.

800-LECIE UJAZDU

19-21maja 2023

Od początku 2023 roku  gmina Ujazd świętuje wielki jubileusz 800-lecia miasta.

 Główne obchody 800-lecia odbyły się 19-20-21 maja br.
W tych dniach tłumy gości, zarówno z kraju jak i z zagranicy, bawiły się w Ujeździe, gdzie rządziła muzyka, zabawa i radość.

 19 maja do wspólnego biesiadowania mieszkańców i gości zaprosił zespół Szlagier Maszyna i Mirek Jędrowski z zespołem. Wieczór zakończyła dyskoteka z Radiem Park.

20 maja to rodzinny piknik z programem dla dzieci, występami artystycznymi tanecznych grup – dziecięcych i młodzieżowych z Domu Kultury w Ujeździe oraz  Turniej sołectw
o Puchar Burmistrza Ujazdu. Do zmagań stanęły wszystkie miejscowości Gminy Ujazd. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie zwyciężyli mieszkańcy Zimnej Wódki.   
W sobotni wieczór na scenie pojawiły się prawdziwe gwiazdy. Wystąpił Kabaret pod Wyrwigroszem oraz gwiazda wieczoru C-Bool, który nakłaniał do zabawy tysiące osób.  Przez resztę wieczoru gości bawił DJ Adriano.

W niedzielę 21 maja uroczystości  rocznicowe na Rynku Miasta rozpoczął finał konkursu kulinarnego – Bitwa Regionów Kół Gospodyń Wiejskich. Zwyciężył żur z jajkiem podany w chlebie, przygotowany przez  koło Gospodarni i Kreatywni Gospodarze Sołectwa Lubieszów. Miejsce na podium zdobyły również mieszkanki naszej gminy z Koła Gospodyń Wiejskich w Zimnej Wódce, z ich popisowym daniem polędwiczkami wieprzowymi w otoczce z kapustą i kluskami. Organizatorem konkursu było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Jednocześnie odbywał się IV BIEG Charytatywny Śladami Zeflika, którego organizatorem było Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice, Gmina Ujazd  oraz OSP Niezdrowice. Cały dochód z biegu został przeznaczony na leczenie Marcinka z Księżego Lasu.   Bieg zakończył się koncertem zespołu MIG.

 Oficjalną część uroczystości zainaugurowała Msza Św. w  kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. biskupa pomocniczego Rudolfa Pierskała.

W dalszej części obchodów licznie przybyłych gości na Rynku Miasta przywitał burmistrz Hubert Ibrom, który odsłonił tablicę upamiętniającą Jubileusz 800-lecia Miasta Ujazd.

Następnie z rynku do Parku Miejskiego ruszył korowód historyczny z udziałem młodzieży i dzieci ze szkół, przedszkoli i żłobka oraz gości  i przedstawicieli miast partnerskich, prowadzony przez  Młodzieżową Orkiestrę  Dętą  Zespou Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla.

W Parku Miejskim na scenie  wystąpił zespół Śląsk, Kabaret Rak.
Zwieńczeniem weekendu  był dynamiczny  koncert Agnieszki Chylińskiej, na którym bawiły się tysiące fanów.

Wieczór zakończył pokaz pirotechniczny z fajerwerkami i muzyką, bez efektów wybuchu.   

Nie zabrakło stoisk gastronomicznych, wesołego miasteczka, kramów,
straganów i wielu bezpłatnych atrakcji dla dzieci i młodzieży.

https://linksharing.samsungcloud.com/efr4FEfLzf7Z