Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury  w Ujeździe

              ZAPRASZAMY NA GŁÓWNE OBCHODY
                             800-LECIA UJAZDU                                  
              W DNIACH 19-21 MAJA 2023 ROKU

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GMINIE UJAZD

15 stycznia 2023

Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważne święto i  doskonała okazja do tego, aby pokazać naszym dziadkom i babciom, jak cenni są dla nas, jak mocno ich kochamy i szanujemy.
Dlatego, z tej okazji 15 stycznia w Ośrodku Kultury w Ujeździe  odbył się koncert Bernadety Kowalskiej i Przyjaciół.

Gwiazda śląskich szlagierów zaprezentowała muzyczny program wypełniony humorem, konkursami oraz znanymi i lubianymi przebojami.

ZABAWA SYLWESTROWA

31 grudnia 2022 / 1 stycznia 2023

Klimatycznie, pod gołym niebem rozpoczęliśmy ROK JUBILEUSZOWY.

Tłumy ludzi bawiły się  na zabawie sylwestrowej  z Radiem Park w Ujeździe.

Plenerową dyskotekę z największymi hitami mijającego roku i doskonale znanymi muzycznymi przebojami poprzednich lat poprowadził DJ Damian Cebula.  Od szalonych rockn’ rolli lat ’60 , poprzez disco i największe hity lat ’70 ’80’90.

O północy powitaliśmy Nowy Rok fajerwerkami.

Inicjatorem Sylwestra z Radiem Park był burmistrz Hubert Ibrom, a organizatorem Miejsko-Gminny Ośrodek Działalności Kulturalnej w Ujeździe.

MIESZKAŃCOM I GOŚCIOM DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ  🎉🥳🥂🎊

JARMARK ŚWIĄTECZNY

11 grudnia 2022

10-11 grudnia w Ujeździe z inicjatywy burmistrza  Huberta Ibrom został zorganizowany pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym można było poczuć wyjątkową atmosferę zbliżających się świąt. Ujazdowski Rynek zmienił się w tych dniach w świąteczną krainę. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina, ciast i czekoladowych pierników, na gości czekało moc atrakcji. W sobotę na scenie można było usłyszeć koncert Artura Thomasa, wybitnego artysty grającego na Fletni Pana. Natomiast w niedzielny magiczny klimat wprowadziły nas występy artystyczne dzieci z gminnych placówek oświatowych. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych dzieci, do których na saniach przybył Święty Mikołaj ze słodkimi niespodziankami. Na scenie mogliśmy usłyszeć covery największych przebojów Czerwonych Gitar i Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu zespołu Yesterdays Cover Band. Na zakończenie zaprezentował się zespół Belle Co.

Oprócz tego można było zobaczyć żywą szopkę ze zwierzętami, nabyć miody, swojskie sery, wędliny i oscypki z Podhala. Ciasta oraz potrawy, przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie naszej Gminy. Można było zakupić również bożonarodzeniowe ozdoby i rękodzieło naszych lokalnych wystawców.

Organizatorem imprezy był:   Miejsko-Gminny Ośrodek Działalności Kulturalnej w Ujeździe.