Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury  w Ujeździe

IV BIEG SZLAKIEM BURSZTYNOWYM "KARTOFELEK"

15 PAŹDZIERNIKA 2023

W miniony weekend odbyła się czwarta edycja Biegu Szlakiem Bursztynowym zwana „Kartofelkiem”. Impreza pod patronatem burmistrza Ujazdu Huberta Ibrom
przyciągnęła 157 dorosłych i 140 młodszych biegaczy oraz miłośników Nordic Walkingu.

Była to okazja do wspierania inicjatywy aktywnego wypoczynku.

Dorośli, którzy wystartowali w biegu głównym, mieli do pokonania  malowniczą ul. Starostrzelecką, liczącą 10 km a zwolennicy marszu z kijami przeszli odcinek 3 km.

Dzieci mierzyły się na szkolnej bieżni przy Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe na dystansach maksymalnie do 600 m, rodziny natomiast musiały przebiec 200 m, kończąc bieg trzymając się za ręce.

Na mecie wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami oraz kartoflami, zwycięzcy dodatkowo otrzymali pamiątkowe statuetki.        
Jednak największą satysfakcją było pokonanie trasy biegu.

Poza sportowymi wrażeniami, zadbano o bezpłatne atrakcje dla dzieci, m.in. warsztaty tematycznie związane z kartoflami a także stoiska gastronomiczne.

Dziękujemy za pomoc strażakom z Ujazdu, Zimnej Wódki i Starego Ujazdu, Michałowi Wloce, rolnikowi z Grzeboszowic za dostarczenie ziemniaków, rodzinie Kauch za udostępnienie prądu, wolontariuszom z PSP w Ujeździe, firmie MonoSol ze Strefy Aktywności Gospodarczej gminy Ujazd, która była sponsorem, a także wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i pomogli przy organizacji imprezy.

ŚWIETLICE W TERENIE

13 WRZEŚNIA 2023

Aktywność seniora to bardzo ważny punkt w życiu społeczeństwa, dlatego też świetlice w terenie działają w całej naszej gminie. Ostatnie zajęcia malowania porcelany pokazały, że pozyskanie nowych doświadczeń przynosi wiele satysfakcji.
A poniżej tylko kilka prac i umiejętności naszych seniorów z Gminy Ujazd. 🤗

 

DOŻYNKI GMINNE

9-10 WRZEŚNIA 2023

 

WYCIECZKA DLA SENIORÓW

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Działalności Kulturalnej w Ujeździe zorganizował wyjazd do Nysy, Mochowa i Głębinowa 🌞🙂 Wyjazd w części został dofinansowany przez Burmistrza Ujazdu 🙂 . Obok krótka fotorelacja.

CZAS ZAJĘĆ WAKACYJNYCH DOBIEGŁ KOŃCA...

W tym tygodniu dzieci uczestniczyły w warsztatach „Bezpieczne wakacje” prowadzonych przez Policję w  Strzelcach Op. oraz z zakresu oszczędzania pieniążków wśród dzieci prowadzonych przez Panią Violettę Rekus z Jaryszowa za co serdecznie dziękujemy! ❤️ Oprócz tego dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, na których odbył się pokaz mody, ruchowych oraz uczestniczyły w wycieczce do Bielska-Białej 🙂 Na zakończenie wakacyjnych zajęć odbył się piknik 🙂☀️☀️☀️
Dziękujemy Wszystkim za udział ❤️ i zapraszamy na kolejne wydarzenia 🙂🙂

 

MINĄŁ KOLEJNY TYDZIEŃ WAKACJI

ŚWIETLICE WIEJSKIE

Kolejna fotorelacja z zajęć wakacyjnych prowadzonych w Świetlicach Wiejskich 🙂☀️☀️

MINĄŁ KOLEJNY TYDZIEŃ WAKACJI

LIPIEC/SIERPIEŃ

W tym tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach muzyczno-ruchowych, plastycznych 🎨 i kulinarnych, na których przygotowywały przepyszne naleśniki 🫓🌮 . Oprócz tego odbył się piknik połączony z zabawami na świeżym powietrzu  i lodami🍦🍦.
Dodatkową atrakcją tego tygodnia była wycieczka do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze 🎡🎢

ŚWIETLICE W TERENIE

Lipiec

Za nami kolejne tygodnie spotkań 😊
FUSETKI 🧵 – przewodnie słowo w tym miesiącu czyli kwiat lawendy zamknięty w ozdobnym wrzecionie, sama nauka plecenia przyniosła wiele satysfakcji jak i rehabilitacji szczególnie dłoni. Jak na wakacje przystało była okazja skosztować potrawy z grilla przy wspólnej integracji świetlic w terenie 🤗🥰

WAKACJE NADAL TRWAJĄ...
OŚRODEK KULTURY UJAZD

Lipiec

W tym tygodniu oprócz stałych zajęć plastycznych, muzyczno-ruchowych oraz kulinarnych 🙂, nie zabrakło również dodatkowych atrakcji. 25 lipca dzieci obejrzały seans pt. „Zaczarowany Globus” w kopule audiowizualnej. Seans odbył się również w Świetlicy Wiejskiej w Zimnej Wódce oraz na Hali Sportowej w Jaryszowie. 💫🪐🌠
 26 lipca odbyły się warsztaty z zakresu segregowania śmieci, które poprowadziła Pani ze Związku Międzygminnego „Czysty Region”, za co serdecznie dziękujemy ❤️. W ramach warsztatów dzieci robiły pyszną lemoniadę 🧃🥤

WAKACJE
ŚWIETLICE WIEJSKIE

Lipiec

Obok krótka fotorelacja z zajęć wakacyjnych odbywających się w Świetlicach Wiejskich 🙂☀️

WAKACJE, WAKACJE...
OŚRODEK KULTURY UJAZD

Lipiec

Rozpoczynamy kolejny tydzień wakacji ☀️☀️☀️
Dzieci wykonywały prace plastyczne, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych 🙂.

Odbyły się również zajęcia kulinarne 🥧🥣🍎. Dzieci wspólnie robiły racuchy 🙂.

Oprócz tego odbyła się wycieczka do Ranczo Baranówka w Nowej Wsi Tworoskiej 🙂

WAKACJE W ŚWIETLICACH WIEJSKICH

Lipiec

Krótka fotorelacja jak bawią się dzieci w Świetlicach Wiejskich

WAKACJE, WAKACJE ☀️☀️
OŚRODEK KULTURY UJAZD

Lipiec

Dzieci uczestniczyły w zajęciach muzyczno-ruchowych oraz plastycznych.Tworzyły w grupach m.in. przepiękne makiety wybranego kontynentu, gdzie udowodniły, że wyobraźni i talentu plastycznego im nie brakuje.
Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji – 04 lipca odbyła się wycieczka do Energylandii w Zatorze. Dzieci przez 9 godzin korzystały z atrakcji parku rozrywki 🎡🎢.

Pierwszy tydzień zakończył się  warsztatami zoologicznymi 🐦🐌🐭. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat zwierzątek takich jak: świnka morska, chomik, myszka, królik i inne. Miały okazję nie tylko posłuchać informacji o zwierzętach, ale również je zobaczyć i pogłaskać 🙂

Bardzo dziękujemy Mikazoo Sklep Zoologiczny za przeprowadzenie warsztatów ❤️🙂
 
Zapraszamy do zapoznania się  z naszą wakacyjną ofertą ☀️☀️🙂