Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury  w Ujeździe

SPOTKANIE AUTORSKIE ON-LINE Z EDYTĄ ZARĘBSKĄ

10 grudnia 2020

W trakcie występu autorzy zachęcali najmłodszych do częstych odwiedzin w bibliotece i korzystania z skarbów w niej ukrytych. Dzieci miały okazję wysłuchać jednej z bajek autorki pt. ”Opowieści Babci” a następnie podczas gimnastyki mogły wcielić się w rolę kotka z opowiadania. Wiele radości sprawiło odgadywanie rysunku przygotowanego przez Panią Edytę, po kolejno odsłanianych elementach.
Przy akompaniamencie Pana Roberta uczestnicy wspólnie z autorką zaśpiewali piosenkę pt.: „Mądra rzeka”.

Pani Edyta Zarębska jest autorką i ilustratorka takich książek jak „Antek i Stara Jabłonka”, „Zosia i fiołkowy kapelusz”, „Opowieści Babci Gruni” czy zbiór bajek „Posłuchajki”. 365 bajek na dobranoc. Księżyc opowiada… historyjki na dobry sen”.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „START ZABAWA – CZYTANIE TO FAJNA SPRAWA”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MICHAŁEM FILIPIAKIEM

9 listopada 2020

Spotlanie odbyło się w Publicznym Przedszkolu w Ujeździe. Uczestnikami spotkania były dzieci 5 i 6-letnie.

Pan Michał opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach. Jako licencjonowany trener tenisa, wprowadził najmłodszych w tajniki tej gry. Dzieci brały czynny udział w spotkaniu, poprzez wspólne wykonywanie ćwiczeń, i swobodne rozmowy z pisarzem na temat jego dzieł. 
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i zakończyło się dużym uśmiechem na twarzy najmłodszych uczestników.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „START ZABAWA – CZYTANIE TO FAJNA SPRAWA”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIOLETTĄ PIASECKĄ

26 października 2020

Pani Wioletta opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach, a szczególnie przybliżyła postać Hansa Christiana Andersena. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek dotyczących życia najsłynniejszego bajkopisarza. Dowiedziały się między innymi,  że Andersen nauczył się najpierw czytać, a dopiero po pewnym czasie pisać.                                                               

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Autorka czarowała uśmiechem i emanowała ciepłem.

W podziękowaniu dzieci wręczyły pisarce kwiaty i ustawiły się w kolejce po autografy.

Spotkanie odbyło się w ramach  projektu „START ZABAWA – CZYTANIE TO FAJNA SPRAWA”,  dofinansowanego ze  środków  Ministra  Kultury  i Dziedzictwa Narodowego.

SPOTKANIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

8 października 2020

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w prezencie Wyprawkę Małego Czytelnika (książkę oraz karty do zbierania naklejek), na dobry czytelniczy start. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

WYJAZD DO TEATRU MIEJSKIEGO W GLIWICACH

4 października 2020

4 października 2020 odbył się wyjazd doTeatru Miejskiego w Gliwicach na przedpremierowe przedstawienie pt. „Malutka czarownica” wg Otfrieda Preusslera. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty plastyczne, na których dzieci wraz z rodzicami tworzyły księgę zaklęć.

 

START ZABAWA. CZYTANIE TO FAJNA SPRAWA - SPOTKANIE NA ZAMKU

2 października 2020

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo

Uczestnicy spotkania w malowniczych zabytkowych ruinach zamku wysłuchali historii Ujazdu, którą przedstawił pan Dariusz Ciapa, prezes Stowarzyszenia Miłośników Ujazdu. Następnie dzieci wspólnie z rodzicami wysłuchały bajki „Nasza mama czarodziejka”, szukały w piasku ziarenek fasoli, układały puzzle księżycowe oraz rozwiązywały krzyżówkę z baśniami Hansa Christiana Andersena. Poza tym odbyło się również spotkanie z paniami z zespołu FROHSIN, które nauczyły wszystkich lokalnej pieśni ludowej. Na zakończenie dzieci otrzymały mapę i szukały skarbu, w którym ukryty był słodki poczęstunek. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, pełnej zabawy atmosferze.

KINO SAMOCHODOWE - POMOC DLA PAULINKI

27 czerwca 2020

WIELKANOCNE PACZKI DLA OSÓB STARSZYCH Z GMINY UJAZD

kwiecień 2020

 Pracownicy Ośrodka Kultury w Ujeździe przygotowali 970 takich pakunków.

Mamy nadzieję, że w ten sposób pomożemy wielu emerytom, rencistom.

Życzymy dużo zdrowia.

KINO SAMOCHODOWE - POMOC DLA PAULINKI

27 czerwca 2020

„Z TOBĄ CHCĘ OGLĄDAĆ ŚWIAT” -

8 marca 2020

 Dzień 8 marca to święto, które w naszej gminie jest bardzo uroczyście obchodzone. Na zaproszenie Burmistrza oraz Ośrodka Kultury w Ujeździe przybyło ponad 100 pań. Życzenia świąteczne oraz małą niespodziankę w postaci drobnego upominku złożył Paniom Burmistrz Ujazdu Hubert Ibrom.

Na scenie wystąpił zespół wokalno-instrumentalny Sogni D’oro.

Piękne, ponadczasowe utwory muzyki popularnej, operetkowej i musicalowej przypadły do gustu każdej kobiecie.

W pierwszej części koncertu wspominaliśmy hity polskiej piosenki estradowej, największe przeboje muzyki rozrywkowej, zarówno ballady , jak i najsłynniejsze melodie ubiegłego stulecia w aranżacji na skrzypce, pianino, gitarę i dwa głosy solowe – damski oraz męski. Nie zabrakło kompozycji, których słowa znała każda z Pań. W drugiej części koncertu przenieśliśmy się do tętniącego życiem muzycznym Nowego Jorku. Usłyszeliśmy hity Franka Sinatry czy Lizy Minnelli. Wszystko okraszone nie tylko wspaniałą muzyką, ale również ruchem scenicznym i grą aktorską.

Od samego początku Paniom dopisywał dobry humor. Bawiły się wspaniale, śpiewały znane piosenki.
Dziękujemy wszystkim Paniom za to wspólne świętowanie Dnia Kobiet.

FERIE ZIMOWE W UJEŹDZIE

BAL PRZEBIERAŃCÓW

—> Więcej zdjeć <—

ARCHIWALNE WYDARZENIA