START ZABAWA. CZYTANIE TO FAJNA SPRAWA – NOWA OFERTA DLA RODZIN!

Miejsko – Gminny Ośrodek Działalności Kulturalnej w Ujeździe realizuje projekt „START ZABAWA. CZYTANIE TO FAJNA SPRAWA!”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Głównym celem jest zachęcenie rodziców i dzieci do sięgania po książkę, wykształcanie pozytywnego nawyku czytania, rozbudzenie zainteresowań, rozwój wyobraźni i umiejętności językowych oraz poczucia estetyki.

W programie przewidziany jest cykl tematycznych wydarzeń literackich dla grup przedszkolnych z Gminy Ujazd oraz 15 rodzin i ich dzieci w wieku 3-7 lat. W ramach projektu odbędą się:

  • spotkania autorskie z pisarzami tworzącymi literaturę dziecięcą
  • rodzinne warsztaty literackie, czytelnicze wykorzystujące atrakcyjne i innowacyjne formy pracy z rodzinami np.: warsztaty szycia książeczek, wspólne czytanie Z elementami muzyki i rytmiki,
  • gra plenerowa dla rodzin pn.: „Skarb ukryty w książkach”
  • czytanie legend, naukę pieśni śląskich w malowniczych ruinach zamku w Ujeździe,
  • wyjazd do Teatru Miejskiego w Gliwicach na spektakl.: „Mała czarownica” połączony z warsztatami tworzenia Księgi Zaklęć,
  • na zakończenie „Baśniowy Bal”
    Partnerami w realizacji zadania są Gmina Ujazd, Ośrodek Pomocy Społecznej w Ujeździe, Publiczne Przedszkole im. J. Brzechwy w Ujeździe oraz Stowarzyszenie Miłośników Ujazdu.

Kwota dofinansowania: 9.450,00 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *